Hyundai İ20 Makyajlandı

Hyundai İ20 Makyajlandı

Mehmet Fahri 26.04.2018 5

Hyundai’nin İzmit’teki fabrikasında üretilerek 40’tan fazla ülkeye ihraç edilen i20 modeli makyajlandı. Şık tasarım öğeleri ile gelişmiş bağlantı ve güvenlik özelliklerine kavuşan i20, Hatchback, Coupe ve Active olmak üzere üç farklı gövde tipine sahip.

Yeni nesil basamaklı ızgarasıyla sunulan makyajlı i20, arka bölümündeyse tamamen yeni bir tasarım sunuyor. Phantom siyah tavan ve daha da fazla kişiselleştirme için 12 farklı gövde rengiyle satışa sunulacak olan i20’de 15 ve 16 inçlik yeni tip alüminyum alaşımlı jantlara yer veriliyor.

1.0 lt, 1.2 lt ve 1.4 litrelik üç farklı benzinli ve bir adet de 1.4 litrelik dizel motor seçeneğine sahip olan otomobilde tüketimi düşürmeye yardımcı olan Stop&Go (ISG) sistemi de standart olarak sunulacak.

Otomobilin 120 beygirlik 1.0 litrelik T-GDI motor seçeneğinde 7-ileri DCT şanzıman da alınabilecek. Ayrıca makyajlı i20, İleri Çarpışma Önleme Asistanı (FCA), Şeritten Ayrılma Uyarı Sistemi (LDWS), Şeritte Kalma Yardımcısı (LKA), Sürücü Dikkat Uyarısı (DAW) ve Uzun Far Asistanı (HBA) gibi Hyundai SmartSense aktif güvenlik özelliklerine de sahip.

Mehmet Fahri Özkan

Yorumlar

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir