Görme Engelliler İçin Kitap Hazırladılar

Görme Engelliler İçin Kitap Hazırladılar

Mehmet Fahri 15.01.2019 5

Çankaya Belediyesi Bayraktar Çankaya Evinde Braille Alfabesi Eğitim programından mezun olan kursiyerlerden, Mitat Enç Görme Engelliler Ortaokulu öğrencilerine büyük jest. Mezunlar hikaye ve masal kitaplarını Braille Alfabesi ile yeniden yazarak öğrencilere hediye etti.

 

Çankaya Belediyesi Bayraktar Çankaya Evi’nde Braille Alfabesi Eğitim programından mezun olan kursiyerlerden, Mitat Enç Görme Engelliler Ortaokulu öğrencilerine büyük jest. Mezunlar hikaye ve masal kitaplarını Braille Alfabesi ile yeniden yazarak öğrencilere hediye etti.

 

Kurs çeşitliliği ile her yaştan insanın kendine uygun hobi, kişisel gelişim, mesleki  eğitim programı bulabileceği Çankaya Evlerinin kurs yelpazesine son dönemde yerleşen Braille Alfabesi Eğitim Kursu Programı, Çankaya Halk Eğitim Merkezi eğitmenlerinden Hasan Tatar tarafından verildi. 12 kişinin katıldığı eğitimler hafta içi her gün 5 saat sürdü.  

Çankaya Belediyesi tarafından farkındalık yaratmak adına açılan kursun bitiminde katılımcılara sertifika da verildi.

 

Aldıkları eğitimi faydalı kılmak adına Keloğlan’dan Karagöz Hacivat’a, La Fontain Masallarından Kanguru Hobidik’e birçok hikaye kitabını Braille Alfabesi ile yazan kursiyerler, Mitat Enç Ortakoulu’nda öğrencilerle buluşarak hediyelerini verdiler. Okul yöneticilerinin ve öğrencilerinin memnuniyeti karşısında eğitmen Hasan Tatar, hem Çankaya Belediyesine hem de kursiyerlere teşekkür etti. 

 

Mehmet Fahri Özkan

Yorumlar

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir