BEŞİKTAŞ SAHAYA ÇIKMAYACAK

BEŞİKTAŞ SAHAYA ÇIKMAYACAK

Enes 26.04.2018 5

Beşiktaş Kulübü geçtiğimiz hafta oynanan ancak saha kenarında yaşanan olaylar nedeniyle 57. dakikada yarıda kalan maça Türkiye Futbol Federasyonu’nun (TFF) verdiği “maç kaldığı yerden devam edecek” kararla sahaya çıkmama kararı aldı.

Beşiktaş Kulübünün internet sitesinde yapılan açıklama şöyle,

“Futbol ailesinin aklı selim davranması adına büyük fedakarlıklar yapan, her zaman iyiyi ve güzeli öne çıkarmaya çalışan, futbolun evrensel ilkesi ‘Fair Play’ (Adil Oyun) ile hareket eden, her zaman futbolun pozitif yanlarını öne çıkarmaya çalışan, bu konuda tüm dünyadan alkış alan, takdir toplayan ve en önemlisi her şeyin hukuk çerçevesi içinde yönetildiği inancına sahip olan Kulübümüz, dün Türkiye Futbol Federasyonu Yönetim Kurulu tarafından verilen kararı büyük şaşkınlık, üzüntü ve esefle öğrenmiş bulunmaktadır.

Her zaman emeği, saygıyı ve alın terini ifade eden 115 yıllık tarihimiz ile Beşiktaşlılık duruşu sergileyerek camiamızın ileri gelenleriyle Divan Kurulu İstişare Toplantısıyla görüş alışverişi yaptıktan sonra gerçekleştirdiğimiz Yönetim Kurulu Toplantısı ile, hukuka aykırı alınan bu karara tepkimizi göstermek adına sahip olduğumuz tek çözümü ortaya koyarak, 3 Mayıs 2018 Perşembe günü oynanması kararlaştırılan maça çıkmama kararı aldığımızı bildirmek isteriz.

Bu kararımızın Büyük Beşiktaş taraftarının da sesini duyurması adına en vakur duruş olacağına inancımız sonsuzdur.

115 yıldır hep sahada olduk, hep sahada kazandık, berabere kaldık ya da kaybettik. Masada kaybeden olmayı kabul etmemek için 3 Mayıs 2018 Perşembe günü sahada olmayacağız.

Beşiktaş Ailesi olarak futbolun güzelliklerini yaşamaya ve yaşatmaya devam ederken taraftarımızdan beklentimiz her zamanki gibi sağduyulu ve duyarlı davranarak Beşiktaşımıza hiçbir faydası olmayan bu gerilimin devam etmesine izin vermemesi, takımımızın arka arkaya üçüncü şampiyonluğuna inanması ve takımımızı destekleyip, kenetlenmesidir.

Kamuoyuna saygılarımızla”

BEŞIKTAŞ’I BÜYÜK CEZALAR BEKLİYOR

Futbol Disiplin Talimatnamesinin 8. maddesine göre Türkiye Kupası’nda maça çıkmayan takım hükmen yenik sayılıyor ve o sezon ki Türkiye Kupası maçlarından ihraç edilmesiyle birlikte gelecek sezondaki Türkiye Kupası maçlarında da boy gösteremiyor. Ayriyeten Beşiktaş maça çıkmamasıyla beraber bu sezon elde ettiği gelirleri de TFF’ye geri iade etmek zorunda oluyor.

Etiket:
Enes Cantürk

Yorumlar

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir